• DOLAR
  $1.065,9400
 • EURO
  $0,2964
 • ALTIN
  $34.757,0000
 • BIST
  $138,5600
VEFA kapı kapı dolaşıyor

VEFA kapı kapı dolaşıyor

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara “Sokağa çıkma yasağı” genelgesi doğrultusunda Balıkesir Valiliğince “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu.

İçişleri Bakanlığının kararının ardından Balıkesir Valiliği bünyesinde “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu. Vefa Sosyal Destek Grubu, ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için il merkezi ve ilçelerde görev yapacak şekilde yapılandırıldı. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama ve yasaklama getirilen vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecek.

EVDE HAYAT VAR

Balıkesir’de tüm tedbirlerin alındığını vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, “Bilindiği üzere koronavirüsü tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları sınırlandırılmıştır. Lütfen hepimizin sağlığı için tedbirlere uyalım. Bu kapsamda ilimizde gerekli tedbirler alınmış olup Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturulmuştur. Vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Evde kalalım! Tüm sevdiklerimize zaman ayıralım. Toplum sağlığını ilgilendiren bu konuda gereken desteği ve katkıyı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vereceğinize yürekten inanıyoruz. Evde hayat var. Zorunlu olmadıkça lütfen evi tercih edin. Evde aile var. Evde sevgi var. Evde huzur var. Evde güven var. Evde sağlık var.” ifadelerini kullanarak Balıkesirlilere çağrıda bulundu.

Bandırma Basın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM