• DOLAR
  $1.232,4700
 • EURO
  $0,2803
 • ALTIN
  $36.291,0000
 • BIST
  $144,9400
Panç, Cömert ve Coşkun’un suskunluğu

Panç, Cömert ve Coşkun’un suskunluğu

Bandırma Belediyesi Başkanı Tolga Tosun’un, Dr. Murat Ergöz’ün başkanlığındaki Bandırma Kent Konseyi’ni rahat çalıştırmamak için çabalarını, konseyin toplantılarına salon tahsisi bile yapmadığını bir süredir yazıyorum. İnanın, seçimle gelen bir konseye reva görülen bu davranışlara üzülüyorum.

Kent Konseyi Yönetmeliği’nin dördüncü maddesi, “Belediye, Kent Konseyi oluşumuna yardım ve destek sağlar” diyor. Bu madde herhalde Bandırma Belediyesi’ni kapsamıyor!

Şakası bir yana, Belediye Başkanı Tosun’un, Kent Konseyi’ne uyguladığı mobbing, gerçekten şaşırtıcı. Konuyu yeterince bilmeyenler, “Gerçekten bu yazdıklarınız doğru mu? Kent Konseyi’ne verilen bir odayı boşaltmasını isteyip olumsuz yanıt alınca Belediye Başkanı Tosun, bu odaya çilingirle girmek istedi mi?” diye soruyorlar. İnanın, ne yazık ki doğru.

Vatandaşlar, bu konuda şaşkınlıklarını dile getirirlerken, benim de şaşırdığım bir konu şu:

Dr. Murat Ergöz’den önce Yalçın Cömert, Dr. Selim Panç ve A. Levent Coşkun da Bandırma Kent Konseyi başkanlığı yaptılar. Bu isimlerden Panç, bir süre önce belediye meclis üyeliğinden istifa ederek, CHP Bandırma İlçe Başkanı oldu. Cömert ve Coşkun ise hâlen Bandırma Belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri. Bu arkadaşlar, belediye başkanlığında çok deneyimsiz olan ve bir yıllık görev süresi içinde henüz Bandırmaya çivi bile çakamayan Tosun’a, “Yahu başkan. Biz de Kent Konseyi başkanlığı yaptık. Bu görevin zorluğunu çok iyi biliyoruz. Neden Kent Konseyi’ne destek vermiyor, hatta onunla kavga ederek çalışmalarına engel oluyorsunuz? Konseyle uğraşmak yerine kendinizi Bandırmaya hizmete odaklayın” deme cesaretini gösteremiyorlar. Anlamak mümkün değil. Demek ki, koltuklara oturanların gözlerine perde iniyor!

CHP İlçe Başkanı Selim Panç, belediye meclis üyeleri, eski Kent Konseyi başkanları Yalçın Cömert ve A. Levent Coşkun’dan ses bekliyorum. Hey, orada mısınız?

Önder BALIKÇI

Bandırma Basın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Tolga Tosun sosyetenin başkanı Dr. Murat Ergöz halkın başkanı arada sosyal sınıf farkı var. Dr. Murat Ergöz halkın sorunları için çalışıyor Tolga Tosun sermayenin avukatlığını yapıyor. Baba parası ile paralı üniversitelerde okuyan adamdan solcu mu olur. Seçimden önce makam odasının kapısını söküp depoya kaldıracağım demişti, bırakın kapıyı sekreterleri geçemiyorsunuz. Dr. Murat Ergözün halkçı çalışmaları sosyetenin gülünün zoruna gidiyor zorluk çıkarıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM