• DOLAR
  7,6223
 • EURO
  9,0586
 • ALTIN
  459,05
 • BIST
  10,1524
Makam aracı

Makam aracı

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’un, Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz’ü çalıştırmamak adına mobbing uygulaması sürüyor. Şimdi de “makam aracı” konusu gündeme getirildi. Çok şaşırtıcı. Kent Konseyi başkanı Ergöz, bazı etkinliklere katılmak için belediyeden “makam aracı” istemiş.

Konuyu gazeteci arkadaşımız Erdem Özcan, meslek ilkeleri doğrultusunda, her iki tarafı da, yani belediye başkanı Tosun ve Kent Konseyi Başkanı Ergöz’ü dinleyerek güzel bir gazetecilik örneği verdi. Erdem Özcan’ı kutluyorum. Özcan’ın haberindeki gibi Ergöz, bazı etkinlikler için belediyeden, diğer sivil toplumu kuruluşlarının yaptığı gibi araç talebinde bulunmuş. Bu talebin bazıları kabul edilmiş, bazıları ise araç yokluğu öne sürülerek reddedilmiş. Kabul edilen taleplerden bazılarında ise belediye başkan yardımcısı Metin Ok’un kullandığı makam aracı uygun görülerek verilmiş. Bu başvuruda Ergöz’ün hiçbir yanlışı yok. Çünkü kesinlikle “Bana makam aracı verin” diye bir talebi bulunmuyor. Durum bu kadar açık olduğu halde konunu çarpıtılmaya çalışılması çok üzücü. Belediye Başkanı Tolga Tosun’un, seçimle gelen Kent Konseyi’ne destek olması gerekirken köstek olma adına elinden geleni yapması, Kent Konseyi’nin toplantılarına salon vermemesine karşın Ergöz’ün yine de dik durması takdire değer.

Oysa Ergöz ve yönetimini seçilmeden önce Belediye Başkanı Tolga Tosun destekledi. Çünkü Tosun yönetimi, kendisine karşı gördüğü Gültekin Mutlu’nun eşi olması nedeniyle diğer aday Nermin Mutlu’ya destek vermedi. Ergöz’e destek verenler arasında şimdi Bandırma CHP İlçe Başkanlığı koltuğunda oturan Dr. Selim Panç da vardı. Bu arada Panç’ın da nedense Ergöz’e uygulanan baskı nedeniyle sesi hiç çıkmıyor. Bu konuda sanki dili tutuldu.

Gelelim konunun özüne.

Ortada Bandırma Belediye yönetimi ile Kent Konseyi arasında hiç de iyi yönetilemeyen bir kriz var. Bu krizi de Belediye Başkanı çözmek zorunda. Bu kriz, Kent Konseyi’ni istifaya zorlamakla çözülmemeli. Biraz anlayış ve iyi niyet yeter.

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’un, Kent Konseyi ile uğraşmak yerine seçim öncesinde Bandırma için verdiği sözlere odaklanması gerekir. 31 Mart seçimlerinin ardından neredeyse aradan bir yıl geçti. Bandırma için ne yapıldı? Hani kreşler, nerede sahil bandı ve Cinçukuru projeleri? Zaman akıp geçiyor. Bandırma hizmet bekliyor.

Tosun’un, ayaklarının artık yere basması gerekiyor.

Önder BALIKÇI

Bandırma Basın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM