• DOLAR
  7,8187
 • EURO
  9,3602
 • ALTIN
  449,83
 • BIST
  10,4091
Kuşcenneti yeni kuş müzesi yapımı devam ediyor

Kuşcenneti yeni kuş müzesi yapımı devam ediyor

MÜZE 2 YILDA BİTECEK

KUŞ GÖZLEM KULESİNDE ASANSÖR YİNE YOK

Uzun bir süredir yapılması beklenen ve haziran ayında yapımına başlanan Kuş Cenneti Milli Park Kuş Müzesi yapımı devam ediyor.

Pazar günü güzel havadan istifade etmek isteyen vatandaşlar, ziyaret için geldikleri milli parktaki inşaata rağmen ve güvenlik görevlisinin 10 dakika sonra kapatacağım ikazına rağmen ziyaret devam ediyor.

4.732.000.00 liraya ihale edilen inşaatın, yüklenicisi Süngü Yapı İnşaat Basın Yayın Bilişim Hizmetleri Tarım Hayvancılık Nak. Tic. Ve San Ltd. Şti. tarafından yapılacağı ve Kuşcenneti Milli Parkı (etap-1) İdari ve Ziyaretçi merkezi, giriş kontrol Ünitesi yapımı ve Alan Düzenleme işinin iki yıl sonra, 2022 yılında biteceği öğrenildi.

İnşaat sahasındaki tabeladaki ziyaretçilerimize daha güvenli ve kaliteli hizmet verebilmek amacıyla, yenileme ve güçlendirme çalışmaları devam eden idare ve ziyaretçi merkezimiz “en kısa zamanda hizmete açılacaktır” denilirken “30 Haziran 2020 tarihinde başlayan inşaatın 30 Haziran 2022 tarihinde biteceğini öğrenen ziyaretçiler bunun neresi kısa zaman diyerek 2 yılın çok uzun bir süre olduğunu ve hayret ettiklerini söylediler. 17 daireli bir apartmanın bile 1 yılda bittiğine dikkat çeken bir ziyaretçi “ 2 yıl kim öle kim kala, çok uzun bir süre kabul edilemez” derken bir başka ziyaretçi de kuş gözlem kulesinde asansörün projede olmadığını öğrenince bir kez daha hayret ettiğini söyledi ve “yani demek istiyorlar ki yaşlılar ve özürlüler kuleye çıkmasın…” demekten kendini alamadı.

Erdem ÖZCAN

Bandırma Basın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM