• DOLAR
  $1.152,6700
 • EURO
  $0,2984
 • ALTIN
  $38.416,0000
 • BIST
  $149,4900
Çamlık Kafe’de maskesiz adam

Çamlık Kafe’de maskesiz adam

Tüm dünya, Covid-19 virüsü illetiyle boğuşuyor. Tüm bilim adamları, vatandaşları maske, sosyal mesafe ve temizlik konusunda uyarıyor. Bazıları, bu uyarılara büyük bir özenle uyarken, çoğu kişi ise özellikle maske takmayarak, toplumun sağlığını tehlikeye atmayı sürdürüyor.

İşte bunun tipik bir örneğini kardeşim Engin Balıkçı, oğlu Mert ile birlikte, 21.09.2020 tarihinde, Bandırma Belediyesi’nin işlettiği Paşabayır’daki “Çamlık Kafe”de yaşadılar.

Kardeşim Engin, olayı sosyal medya hesabından şöyle paylaştı:

“Bu gece, saat 20.15-20.30 sularında, Bandırma Çamlık Kafe’de oğlum Mert ile beraber oturduğumuz sırada başımıza enteresan bir olay geldi. Sanki pandemiden haberi yokmuş gibi(!) bir kişi, son derece rahat bir şekilde, ‘maskesiz’ olarak ağzında sigara ile dolaşarak yanımızdan geçti. Ben de güzel bir dille ‘Neden maskeni takmıyorsun kardeşim?’ dedim. Hem suçlu, hem güçlü olmaya çalışan bu kişi, ‘Sana mı soracağım? Sen kimsin, emniyet müdürü müsün? Kime şikâyet edersen et’ diye cevap verdi. Ben de, ‘Vatandaşım ben’ diye ekledim. İşin daha da enteresan tarafı, olayı gören insanlardan ve garsonlardan, bizim gibi düşünüp en küçük bir tepki veren olmadı. Daha sonra olay bitmişken yan masaya oturdu ve oğlum Mert ile bana hâlâ tahrik edici bir üslupla bir şeyler söylemeye devam eden bu kişiyi gördükten sonra bu tip duyarsız insanlara lâf anlatamayacağımı anladım. Siz, siz olun, insanları maske konusunda uyarmayın(!)”

Evet, kardeşimin, sanıyorum, burada yazmayı unuttuğu ama bana anlattığı bir nokta daha var.

Bu sorumsuz kişinin davranışı nedeniyle kendilerine, “Neden kafede bu kişinin maskesiz dolaşmasına izin veriyorsunuz?” diye sorduğu kafedeki garsonların, “Abi, adam sigara içiyor. Sigarayı nasıl içecek?’ diye yanıt vererek bu kişiden yana tavır alması. Sigarası batsın!

Olayı bir kez de ben yazayım dedim. Bakarsın, belediyenin bir yetkilisi, halk sağlığını düşünerek konuyla ilgilenir. Belli mi olur? Umut işte!

ÖNDER BALIKÇI

Bandırma Basın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM