• DOLAR
  7,8688
 • EURO
  9,5115
 • ALTIN
  462,52
 • BIST
  10,4982
Belediye şirket personeliyle yeni iş sözleşmesi görüşmelerine başlandı

Belediye şirket personeliyle yeni iş sözleşmesi görüşmelerine başlandı

Bandırma Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası Balıkesir Şubesi, Belediye Şirket Personelleri için Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başladı.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun Başkanlığında gerçekleşen ilk toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Metin Ok, Genel-İş Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı, Şube Sekreteri Serkan Ünlü, Daire Müdürleri ve İşçi Temsilcileri yer aldı.

Yeni başlayan görüşmelerle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Tolga Tosun, Belediye Şirket Personeli olarak çalışan emekçi kardeşlerimizin de emeklerinin karşılığını bulacağına inandığım yeni bir Toplu İş Sözleşmesinin ilk adımının atıldığını söyledi.

Başkan Tolga Tosun: “Bandırma’nın yerel yönetimi olarak sosyal demokrat düşünceyle, insan odaklı bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yerine getirdiğimiz bu çalışmalarımızda Belediye çalışanlarımızın emeği ve alın teri bizler için çok değerli. Bizler de bu emeğin, desteğin ve özverinin karşılığında Belediyemizdeki İşçi ve Memur çalışanlarımızla ülkemizin ekonomik şartlarına da bakıldığında önemli Toplu İş Sözleşmelerine imza atmıştık. Şimdi sıra Belediyemiz Şirketinde çalışan emekçi kardeşlerimizle yapacağımız sözleşmemize geldi. Onların da hak ve emek mücadelelerinde her zaman yanlarında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bugün burada başlattığımız yeni Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerimizin ilerleyen haftalarda tamamlanmasıyla belediyemizin imkanları doğrultusunda ve ülkemizin de ekonomik şartlarında değerli bir sözleşemeye imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Bandırma Basın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM