• DOLAR
  6,8609
 • EURO
  7,7799
 • ALTIN
  399,29
 • BIST
  1,1332
Yücel Yılmaz ve politik cesaretsizlik

Yücel Yılmaz ve politik cesaretsizlik

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ilk başkanı A. Edip Uğur’u seversiniz veya sevmezsiniz. Ben de zaman zaman yazılarımda kendisini çok eleştirmiştim. Çünkü başkanlığı döneminde CHP’li Bandırma, Erdek ve Manyas belediyelerine hiçbir desteği, bu konuda bu ilçelere en küçük bir yatırımı olmadı. Altını çizdiğimiz bu konuya bu konuya noktayı koyalım.

Gelelim, Uğur’un artı hanesine.

Edip Uğur, devlet geleneklerine bağlı bir politikacıydı. Bandırma, Manyas ve Erdek’e yolu düştüğünde CHP’li bu üç ilçenin belediye başkanlarını mutlaka ziyaret ederek ilçenin sorunlarını nezaketen bile olsa dinlerdi. Evet, bir hizmet getirmese bile hiç olmazsa dinlemekten çekinmezdi.

Ardından başkanlık görevine Zekai Kafaoğlu geldi. Erdek’e defalarca gelmesine karşı belediyeye hiç uğramadı. Şimdi görevde Yücel Yılmaz var. Erdek’e o da defalarca gelip gitti ama Erdek Belediyesi’ni hiç ziyaret etmedi. Oysa Yılmaz, her platformda, “Ben Balıkesir’i partimin ilçe örgütlerinin baskısıyla değil, ilçe belediye başkanlarıyla birlikte yöneteceğim!” diyor. Lâf! Yerseniz! Çünkü özellikle Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’dan, sanki “vebalıymış” gibi kaçıyor. Çünkü partisini karşısına almak istemiyor. Yani Yılmaz’ın, sözü ile özü birbirini tutmuyor.

Siyasetçi, yeri geldiğinde cesur davranmayı çok iyi bilmelidir. Kaldı ki, tüm Balıkesir’deki ilçe belediyelerini kucaklaması gereken Yılmaz’ın, Erdek Belediyesi’ne, Edip Uğur’un yaptığı gibi nezaket ziyareti gerçekleştirmesinden daha doğal ne olabilir ki? Ama Yılmaz’ın politik cesaretsizliği buna engel oluyor.

Rutin bir belediye ziyaretinden bile kaçınan Yılmaz, bu ürkekliği ile sizce siyasette yol alabilir mi?

Gel de, “Sonunu düşünen kahraman olamaz” sözünü hatırlama!

Önder BALIKÇI

Bandırma Basın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM