• DOLAR
  6,8627
 • EURO
  7,7740
 • ALTIN
  397,05
 • BIST
  1,1300
Belediye Başkanı Tosun, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Belediye Başkanı Tosun, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, 14 ay sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bandırma Belediye Nikah Salonu’nda, Gazeteci Necdet Mancılık moderatörlüğünde düzenlenen toplantıda Tosun, kentte görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 14 aylık süreci ve koronavirüs hastalığı ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bandırma, Türkiye ve Dünya’nın yeni bir sürece girdiğini söyleyen Tosun, ”İnşallah koronavirüs hastalığı ile ilgili süreci en kısa zamanda atlatırız. Halk bizi belediye başkanlığına taşıdı. 160 bin nüfuslu halka kendimizi adadık. Belediyecilik, ben merkezli değil herkesi kucaklayan bir kurumdur. Gelir gelmez hemen stratejik planlama oluşturduk. Bizim yaptıklarımız ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıkları ile ortak projeler hazırlamamız lazım. Balıkesir Büyükşehir olunca gelirlerimiz azaldı. Doğru planlama ve projelerle hizmet etmeye çalışıyoruz. Belediyede sürekli bir mal alımı var. Bu kapsamda tasarruf tedbirleri aldık. Teknoloji arttıkça ve araçlarımızı yeniledikçe bandırma halkına daha iyi hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

Projeleri en kısa zamanda gerçekleştireceklerini söyleyen Tosun, ”Etap etap gidecektik ama koronavirüs hastalığı ile karşılaştık. Biz projeleri hastalık geçene kadar erteledik. Koronavirüs hastalığı sürecinde gerekli tedbirleri aldık. Tedbirler konusunda ilçelerden ve bazı illerden öndeyiz. 60-65 yaş ve üstü vatandaşlarımızı gerekli yardımları yaptık. Vefa gurubu ve kendi ekibimiz çok güzel entegre oldular. 1800 adet koli yardımı vatandaşlarımıza tek tek ulaşarak yardım ettik. 1800 adet koli yardımı 1 milyon lira civarında” diye konuştu.

Koronavirüs hastalığı günlerinde belediyelerin ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Tosun, ”Bu süreçte belediyemiz ve Vefa gurubu çok özveriyle çalıştı. 415 bin tek kullanımlık maske aldık. 332 bin civarında eldiven aldık. Kamu kurumlarını 15’er kez dezenfekte ettik. Hastane’de Entübe olan hastalarımız için 80 adet solunum cihazı aldık. Bu cihazların maliyeti 100 milyar civarında. Nakdi yardım değil ayni yardım yapabiliriz diye bize yazı geldi. Biz de alışveriş çekleri ve koli yardımı olarak değerlendirdik” dedi.

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül’ün (basingazetesi.net) internet gazetesinde belediyeye işe alınanlar ile ilgili yaptığı haber için açıklamalarda bulunan Tosun, ”Biz normal şartlarda, Belediye kasasından tek kuruş çıkmadan İŞKUR’dan 120 kişi istedik. İŞKUR bize 60 kişi verdi. Metin Ok başkan sayesinde 10 kişi daha istedik. Partili partisiz 67 kişi belediyemize işe aldık. İşe alımlar konusunda başkanlarla görüşüp beraber karar aldık. Biz göreve gelince belediyeden 20 memur ve 14 işçi görevden ayrıldı ve müdürlerin yarısını görev yerlerini değiştirdim. Benim memur ve işçiye ihtiyacım olduğunda işe alımlar konusunda başkan yardımcılarıyla beraber karar alacağız” diye konuştu.

Bandırma Basın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM